FAQ


Lze výuku nahradit při absenci?

Ano, při předem omluvené absenci je možné zameškaný blok nahradit v jiném probíhajícím kurzu, vždy záleží na aktuálním rozvrhu kurzů. Absenci i náhradu je nutné řešit pouze s kanceláří JS ROLINO.

Probíhá výuka i o státních svátcích?

Ano, kurzy probíhají vždy pravidelně dle rozpisu kurzů, tedy i o státních svátcích nebo školních prázdninách.

Lze navštívit ukázkovou hodinu?

Ano, po domluvě s kanceláří JS ROLINO je možné se zúčastnit ukázkové hodiny. Ukázkové hodiny poskytujeme vždy zcela zdarma.

Jací lektoři vyučují v kurzech?

Všichni naši lektoři jsou proškoleni na ROLINO metodu® výuky a hodiny mají tedy vždy stejný řád. Každý člověk je však trochu rozdílný, proto v kurzech lektory záměrně střídáme. V zahraničí také nebudete mluvit jen s jedním člověkem… V nižších kurzech jsou čeští lektoři, ve vyšších se střídají čeští lektoři a rodilý mluvčí, v těch nejvyšších kurzech pak už jen rodilý mluvčí. Základy jazyka vždy musí vysvětlit český lektor a česky! Více info o lektorech najdete zde.

Lze do kurzu přistoupit i po jeho začátku?

Ano, ale vždy záleží na konkrétním kurzu a jeho dané obsazenosti. Kurzy JS ROLINO mají poměrně rychlý spád, proto všem doporučujeme kurzy navštěvovat od samého začátku. Cena kurzu není ponížena při pozdějším nástupu.

Jak si mám vybrat vhodný kurz?

Zdarma si můžete vyplnit náš rozřazovací test, na jehož vyhodnocení vám doporučíme vhodný kurz. Pro posluchače, kteří jsou v Rolinu poprvé, vždy doporučujeme doplňkové kurzy před kurzem hlavním.

Jak a kdy se musí kurz zaplatit?

Kurzy lze platit převodem nebo osobně v kanceláři JS ROLINO, nikoliv však přímo na kurzu. Platba musí být vždy před nástupem na kurz. Veškeré platební údaje vždy dostanete po vyplnění přihlášky na konkrétní kurz.